اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد تا نیمه مرداد

اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد تا نیمه مرداد


رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه آزمون تکمیل ظرفیت پایه هفتم و هشتم برگزار می‌شود عنوان کرد: با توجه به وجود تعدادی صندلی خالی که در برخی مناطق قابل توجه بود، هشتم شهریور آزمون تکمیلی برگزار می‌شود و از ۱۲ تا ۱۷ مرداد سامانه مربوط برای ثبت نام دانش آموزان باز خواهد بود.

مهاجرانی ضمن اعلام اینکه نتایج آزمون ورودی پایه هفتم ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود گفت: جالب است بدانید هر ۱۰ نفر اول در شهرستان ها هستند و اینطور نیست که استعدادها در تهران جمع شده باشند.

به گفته وی تا نیمه مرداد نتایج آزمون پایه هفتم و دهم اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره توجه به رشته علوم انسانی در سمپاد گفت: این موضوع یکی از برنامه های جدی ماست و به همین علت المپیادهای علوم انسانی رو به گسترش است. امسال المپیاد جغرافیا برگزار شد و ۵۴۰۰ نفر در آن شرکت کردند در حالی که مشوقی چون ورود بدون کنکور به دانشگاه را هم نداشت.

مهاجرانی ادامه داد: المپیاد اقتصاد و حقوق برای سال آینده را مدنظر داریم و برای جهانی کردن المپیاد ادبیات تلاش می‌کنیم. تعداد ورودی دانش آموزان علوم انسانی 260 نفر در سال ۹۳ بوده که به بالغ بر ۳۰۰۰ نفر در سال ۹۸ رسیده است.

وی درباره برنامه این مرکز برای معرفی دانش‌آموزان سرآمد مدارس عادی به مرکز سمپاد توضیحات بیشتری ارائه و اظهار کرد: گفت وگوهای اولیه انجام شده است. دغدغه معاونت ابتدایی مبنی بر عدم ورود کتب تکمیلی به مدارس دغدغه درستی است. دانش آموز ابتدایی نباید درگیر تست شود اما سیاست نخبگانی باید به گونه‌ای پیش برود. بهترین راه این است که دانش آموز ابتدایی سرآمد به ما معرفی شود و بتوانیم روی وی آزمون و تست هوش بگیریم و به شیوه های چندگانه او را بسنجیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا