جزئیات اختصاص سهمیه مازاد کنکور 98

جزئیات اختصاص سهمیه مازاد کنکور 98

خدایی گفت: کنکور سراسری سال ۹۸ به هیچ وجه به تعویق نمی‌افتد بلکه سهمیه مازاد به داوطلبان مناطق سیل زده داده می‌شود.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعویق کنکور سراسری سال ۹۸، اظهار کرد: بحث تعویق آزمون سراسری که بسیاری از داوطلبان آن را دنبال می‌کردند، به سرانجام نرسید و بر اساس تصمیمات اخذ شده کنکور به تعویق نمی‌افتد.

وی ادامه داد: داوطلبانی که به سهمیه تصویب شده در کنکور سراسری سال ۹۸ اعتراض دارند، باید این اعتراض را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ببرند.

خدایی با بیان اینکه امکان به تعویق افتادن آزمون سراسری وجود ندارد، تصریح کرد: به هیچ وجه امکان تعویق آزمون سراسری وجود ندارد و اگر هم زمانی این اتفاق بی‌افتد باید دانشگاه‌های سراسر کشور زمان آغاز و پایان ترم‌های آموزشی خود را تغییر دهند.

سهمیه کنکور سال ۹۸ برای چه کسانی است؟
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: اگر دانشگاه‌ها ترم اول و ترم دوم خود را به تعویق بی‌اندازند، برنامه‌های آموزشی دچار اختلال می‌شوند و بر همین اساس امکان تغییر زمانی برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ وجود ندارد.

وی با اشاره به سهمیه مازاد تصویب شده برای داوطلبان مناطق سیل زده، گفت: داوطلبان معترض فکر می‌کنند سهمیه مازاد قرار است به تمام دانشگاه‌ها و دانشجویان کشور اختصاص یابد اما باید بدانیم که این سهمیه مازاد صرفا به داوطلبان و دانشگاه‌های مناطق سیل زده اختصاص دارد و داوطلبان مناطق دیگر آن را دریافت نمی‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان