لزوم برگزاری کنکور در تاریخ 14 مرداد 98

لزوم برگزاری کنکور در تاریخ 14 مرداد 98

وزیر آموزش و پرورش اسبق با اشاره به نامه‌نگاری و جلسه با وزیر علوم درباره تعویق زمان برگزاری کنکور، می‌گوید کنکور را به جای ۱۴ تیر، ۱۴ مرداد برگزار کنند.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه برخی نمایندگان به رئیس جمهور درخصوص تعویق زمان برگزاری کنکور گفت: پیشنهاد تعویق زمان برگزاری کنکور حرف درستی است زیرا دانش‌آموزان ۲۴ استان کشور تحت تاثیر وضعیت سیل قرار دارند و به هر حال برای آنها و خانواده‌هایشان نگرانی‌هایی ایجاد شده که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

سهمیه دادن هم فایده‌ای ندارد

وی درباره این موضوع که زمان‌بندی دیگر دستگاه‌ها همچون سازمان نظام وظیفه و دانشگاه‌ها بر اساس تاریخ کنکور مدون شده، توضیح داد: هیچ کدام از این حرف‌ها استدلالی قوی نیست؛ موضوع مهم دانش‌آموزان هستند؛ اصلا نظام وظیفه یک ماه به عقب بیفتد، آغاز دانشگاه هم یک ماه به عقب بیفتد زیرا وقتی زندگی مردم را آب برده، نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

تعویق برگزاری کنکور، شدنی است

حاجی بابایی همچنین با اختصاص سهمیه به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده مخالفت کرد و گفت: سهمیه فایده‌ای ندارد زیرا اظهارنظرها درباره خوب بودن یا نبودن آن زیاد است؛ باید یک ماه کنکور به تاخیر بیفتد تا دانش‌آموزان با خیال راحت و امنیت خاطر آزمون کنکور را برگزار کنند.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: من به عنوان کسی که وزیر آموزش و پرورش بوده، می‌گویم این امر شدنی است؛ به جای این که 14 تیر کنکور برگزار شود، آن را به 14 مرداد موکول کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت